درباره من

سلام. من محمد عرفان رنجبران هستم. 😊👋

سال 1377 متولد شدم و در رشته‌ی برق-الکترونیک دانشگاه صنعتی قم تحصیل کردم. اما بخاطر علاقه زیادی که به دنیای آی‌تی و کسب‌وکارهای آنلاین داشتم، همزمان با درس و دانشگاه، شروع به کشف و بررسی این دنیا کردم.

کسب‌وکارهای آنلاین کوچکی، در زمینه‌های آموزش و شبکه اجتماعی (مشابه توییتر) راه انداختم. آن کسب‌وکارها بدلیل بی‌تجربگی من و مشکلاتی که در آن زمان وجود داشت شکست خورد. پس از آنها، کسب‌وکار دیگری به اسم نِت بوک (net-book.ir) راه‌اندازی کردم که پلتفرم خریدوفروش کتاب‌های دست‌دوم بود.

برخلاف کسب‌وکارهای دیگر، این استارتاپ رشد بسیار خوبی کرد و به درآمد مطلوبی در زمان خودش رسید و تحت حمایت مرکز فناوری سامسونگ و دانشگاه امیرکبیر قرار گرفت.

برای اینکه بتوانم پیشبرد کسب‌وکارهایم را تسریع کنم، نیاز داشتم تا مهارت‌های کاربردی‌ای را بدست آوردم. مهارت‌هایی مثل بازاریابی، دیزاین و برنامه‌نویسی.

من به این مهارت‌ها به چشم ابزارهایی نگاه می‌کنم که می‌توانند به من در درک بهتر بیزنس‌های آنلاین و پیشبرد آنها کمک کند. استراتژی‌های آنها را بفهمم و بتوانم برای آنها استراتژی‌های خوبی بچینم.

البته در این مدت، با سازمان‌ها و تیم‌های مختلفی، در بازارهای گوناگون کار کردم که این مساله به من کمک کرد تا بتوانم درک بهتری از نحوه رفتار مشتریان در بازارهای مختلف بدست آوردم

🔔 برای اطلاعات بیشتر درباره رزومه فعالیت‌های من می‌توانید به صفحه لینکدین من مراجعه کنید.

با جستجو کردن اسم من (محمد عرفان رنجبران) در هر کجای دنیای مجازی، مثل اینستاگرام، توییتر و غیره، می‌توانید با من در ارتباط باشید.

برای یادگیری مهارت ها و مباحث مختلف، از روش مطالعه‌ در کنار دیگر روش‌ها استفاده می‌کنم. به همین خاطر فرصت را غنیمت شمردم و خلاصه و تحلیل بسیاری از کتاب‌هایی که خودم به شخصه مطالعه کردم و برایم مفید و ارزشمند بود را در این وب سایت با شما به اشتراک می‌گذارم.


چرا این وب سایت را راه اندازی کرده ام؟

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که مطالعه کنندگان کتاب‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، فراموش‌شدن محتوای کتاب‌ها و نهفته‌ماندن مطالب درونی کتاب‌های جدید است.

هر کدام از دو موردی که ذکر کردم، به تنهایی معظل بزرگی ست که نیازمند دقت، هزینه و صرف انرژی و زمان زیادی می‌باشد. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای رفع این مشکل قدم بردارم.

تا کنون خلاصه‌ی کتاب‌های بسیاری را در زمینه‌ی توسعه فردی، مدیریت، بازاریابی، انگیزشی و … در این وب سایت منتشر کرده‌ام. به طور مثال می توان چند مورد از این کتاب‌ها را نام برد:

  • تست مامان
  • پدر پولدار، پدر فقیر
  • 5 زبان عشق
  • قورباغه ات را قورت بده
  • اثر مرکب
  • فروشگاه همه چیز
  • دانشکده‌ی کسب و کار

این وب سایت تنها مختص به من نیست. مطالعه کنندگان دیگری هم هستند که چکیده‌هایشان را در این وب سایت به اشتراک می‌گذارند و در بزرگتر شدن این بستر برای خود و دیگران نقش آفرینی می‌کنند.

این وب سایت حتی می‌تواند به افرادی که توان هزینه کردن برای تهیه کتاب‌های مورد علاقه‌شان را ندارند هم کمک کند.

با مطالعه چکیده‌ی کتاب مورد نظر، بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی خاصی، می توانند مطالب آن کتاب را بخوانند و یاد بگیرند.

اگر شما هم کتابی خوانده‌اید که دوست دارید خلاصه و چکیده‌ی آن را در وب سایتی نگهداری کنید که در هر مکان و زمان در دسترس‌تان باشد، وب سایت عرف‌آن صمیمانه پذیرای شما و خلاصه‌های مفیدتان می‌باشد.